A figyelem gyakorlása, a jelenben élés, sok haszonnal jár, többek között nyugalmat, kiegyensúlyozottságot és bőséget ad az életünknek. Azt is lehetővé teszi, hogy elfogadjuk, amit az élet kínál és hogy még több jó dologban részesülhessünk. Hogyan lehet ezt az állapotot tudatosan segíteni?
Ne azonosulj a gondolataiddal
Amikor egy gondolat bejön, nem kell azonosulni vele, inkább csak figyeljünk rá kívülállóként.
A gondolataink nem egyenlőek velünk.
Lehetőségünk van dönteni, választani a gondolataink között, hogy minek adunk magunkban teret. Olyan gondolatoknak adjunk tudatosan több energiát, melyek inspirálnak, emelnek.
Kapcsolódj az érzéseidhez
Ha a tudatosságot belevisszük a jelen pillanatba, akkor lehetővé tesszük, hogy valóban kapcsolódjunk az érzéseinkhez.
Amikor kapcsolatba lépünk azzal, hogy hogyan érezzük magunkat, az azonnali megértés és elfogadást eredményez az érzelmeinkkel szemben. Nem kell őket elnyomni.
Amikor megengedjük az érzéseinket, átöleljük őket, azzal a jelen pillanat felszabadultabb lesz.
Élvezd az élet áramlását
Az életben minden átmeneti és amikor megengedjük a jelen pillanatot, lehetővé tesszük, hogy azt a legmélyebb szinteken megéljük.
Elfogadva az élet áramlását, hogy a dolgok jönnek és mennek – gondolatok és érzések, események, emberek és így tovább.
A változás az élethez tartozik, és minél többször el tudjuk ezt könnyedén fogadni, annál könnyebb lesz élvezni az élet áramlását.
Hallgass meg másokat ítéletek nélkül
Ha a tudatosságot beemeljük a jelenben, akkor igazán meghalljuk, észrevesszük mások érzéseit.
Ha nem vagyunk jelen a beszélgetésben, gyakran gondolkodunk a válaszainkról, vagy hogy a helyzet milyen hatással van ránk, akkor nem is kapcsolódunk másokkal igazán. Ítéleteket alkotunk a személyről és címkézni kezdjük, amit mondanak, anélkül, hogy hallgatnánk, igazán figyelnénk a másik ember szavaira.
Ahhoz, hogy jól kommunikáljunk, őszintén kapcsolódjunk, először meg kell tanulnunk azt, hogy hogyan lehetünk hatékony hallgatók.
Te mennyire tudsz a jelenben élni? Mi az, ami kizökkent? Oszd meg a tapasztalataidat kommentben.
Kép: pixabay.com